Skvelá grandslamová premiéra vo štvorhre pre Irinu Mariu Barovú

Svetová jednotka Simona Halepová skončila svojú púť na tohtoročnom Roland Garros ziskom prvého grandslamového titulu, avšak nebola jedinou rumunskou tenistkou, ktorá zažiarila v Paríži.

Irina Maria Barová tento rok na Roland Garros debutovala a bola to pre ňu úžasná skúsenosť. Vo dvojhre prehrala vo finálovom kole kvalifikácie proti Američanke Caroline Dolehidovej. Napriek tejto prehre sa jedná o jej najlepší výsledok z turnajov veľkej štvorky.

Irina Maria Bara – Roland Garros 2018

Vo štvorhre sa zažila po boku krajanky Mihaely Buzarnescuovej premiéru v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji a podarilo sa jej postúpiť až do štvrťfinále.

Rumunský tandem si v prvých troch kolách pripísal skalpy párov z TOP 100 rebríčka WTA vo štvorhre, postupne Xenie Knollovej a Anny Smithovej, nasadených štvoriek turnaja Latishy Chanovej a Bethanie Mattek-Sandsovej a taktiež Vanie Kingovej a Jeniffer Bradyovej.

Irina Maria Bara, Mihaela Buzarnescu – Roland Garros 2018

Vo štvrťfinále, Barová s Buzarnescuovou boli blízko vyradenia 8. nasadeného páru Hao-Ching Chanovej a Zhaouxuan Yangovej, ale ázijské duo si nakoniec pripísalo tesnú výhru v pomere 6-3, 1-6, 6-4.

Vďaka 430 bodom si Irina Maria zabezpečila miesto v najlepšej stovke rebríčka WTA vo štvorhre. Rebríček z 11. júna 2018 ju eviduje na jej osobnom maxime 71. pozícii.

„Chcela by som povedať, že to boli skutočne najkrajšie týždne môjho života, splnil sa mi sen hrať tenis na grandslamových turnajoch s najlepšími hráčmi sveta. Je to vždy dobrá motivácia ich vidieť a trénovať s nimi. Pomáha mi to uveriť faktu, že to dokážem aj ja a nie som od nich ďaleko. Som trošku sklamaná, že sme štvrťfinále prehrali tak tesne, ale ja aj Mihaela sme šťastné, že sa nám podaril takýto výsledok a dúfame, že sa nám ho v budúcnosti podarí znova napodobniť.“ zhodnotila turnaj Barová.

Pre mladú Rumunku je to dozaista turnaj, ktorý si bude dlho pamätať. Skvelý debut v hlavnej súťaži na turnajoch veľkej štvorky. Členke nášho tímu v mene našej spoločnosti k tomuto výsledku gratulujeme! Bravo Irina!