Hončová vyhrala prvý singlový titul roka

Slovenka Michaela Hončová vyhrala v dramatickom finálovom zápase 15-tisícového turnaja v portugalskom Porte. Vo finále, v ktorom hrali obidve hráčky o premiérový titul v roku 2017, zvíťazila Hončová nad Francúzkou Sarou Cakarevičovou 5:7, 6:1, 7:5 za 2 hodiny a 11 minút. Miška do svojej zbierky zapísala týmto triumfom už piaty singlový titul na okruhu ITF.

Prvý set sa niesol v znamení intenzívnych výmen a vyrovnaného stavu. Na jeho konci prebrala iniciatívu Cakarevičová. V druhom sete, ktorý trval len niečo vyše 30 minút už dominovala Michaela Hončová, ktorá dovolila súperke uhrať iba jeden gem.

Po dvoch kontrastných setoch, Michaela aj v záverečnom sete začala dobre a hneď na úvod si zaistila vedenie 2-0. Cakarevičovej sa ale brejkom podarilo dostať opäť do hry a vyrovnala na 3-3. Tesnú koncovku pre seba rozhodla mladá Slovenka, ktorej sa podarilo urobiť rozhodujúci brejk na 6-5. Následne bezproblémovo zvládla servis a dokráčala tak k titulu na turnaji.

Tento titul bol obzvlášť dôležitý pre 24-ročnú Hončovú, ktorej sa naposledy podarilo triumfovať na turnaji ITF ešte v roku 2013 v nemeckom Essene. „Som veľmi šťastná, že sa mi podarilo vyhrať toto tesné finále proti tak solídnej súperke, videla som ju hrať posledné týždne a taktiež tento týždeň a hrala veľmi dobre v každom zápase.“ povedala pri odovzdávaní trofejí Hončová.

Titulom z Porta by si mala Michaela zaistiť návrat do TOP300. V mene nášho tímu by sme jej chceli pogratulovať  a popriať veľa šťastia do ďalších turnajov.