Chantal Škamlová získala svoj najväčší singlový titul kariéry po víťazstve nad Kolodziejovou

Posledný júnový týždeň v roku 2017 bojovala Chantal Škamlová na ITF turnaji s dotáciou 25.000 USD+H v poľskej Toruni. Turnaj sa odohrával na antukových dvorcoch miestneho klubu KS Start-Wisla.

Chantal sa rozhodla na tomto turnaji iba pre účasť vo dvojhre. Bývalá členka juniorského fedcupového tímu Slovenska zaznamenala bezproblémové výhry v prvých troch zápasoch na turnaji (zdolala postupne Pantučkovú 6-1, 6-1, Kapšajovú 6-3, 7-5 a Chwalinskú 6-4, 6-1), keď stratila dovedna iba 15 gemov. V semifinálovom zápase ju čakal zápas proti Austrálčanke Priscile Honovej.

Austrálska tínedžerka síce ovládla prvý set pomerom 6-4, avšak Škamlovej sa podaril obrat, keď ďalšie dva sety získala pomerom 6-1, 6-3 a mohla sa tak tešiť z postupu do finále.

Týždeň po finálovej prehre na turnaji v maďarskej Baji (dotácia 25.000 USD), sa Škamlovej podarilo dokráčať ešte o krôčik  ďalej a získala svoj najväčší singlový titul v kariére po výhre nad Češkou Miriam Kolodziejovou pomerom setov 6-2, 4-6, 6-3 za hodninu a 48 minút.

Dôležitým momentom v prvom sete finálového zápasu bol stav 2-1, v ktorom sa slovenskej tenistke podarilo zachrániť tri brejkbaly súperky a od tohto momentu si začala budovala náskok. Zdobila ju predovšetkým precízna hra zo základnej čiary. V poslednom geme prvého setu sa jej podaril aj druhý brejk najmä vďaka 3 excelentným obhodeniam súperky.

Hrajúc svoje najväčšie finále kariéry, začala Kolodziejová lepšie v druhom sete, keď sa jej podaril brejk na 2-1. Škamlovej sa ešte podarilo korigovať na 4-4, avšak za tohto stavu sa podaril Češke rozhodujúci brejk a v nasledujúcej hre na svojom podaní dokráčala k zisku druhého setu.

V rozhodujúcej časti mladá Češka síce ovládla prvý gem, avšak Škamlová kontrovala 9 bodmi v rade, ktorými si zabezpečila po prvýkrát vedenie v 3. sete. Kolodziejová sa ešte pokúšala zápas zvrátiť, avšak podaním si nepomáhala, keď ho stratila ešte dvakrát. Následne Slovenka už dopodávala zápas do úspešného konca a získala najväčší singlový titul jej kariéry.

„V prvom rade by som chcela pogratulovať Miriam. Bol to pre ňu veľmi dobrý týždeň. Želám jej veľa úspechov do budúcnosti. Chcela by som taktiež poďakovať sponzorom tohto turnaja. Z môjho pohľadu je to najlepšie zorganizovaný turnaj, ktorého som sa zúčastnila tohto roku. Vďaka patrí aj všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť, obzvlášť som to ocenila na konci zápasu, keď už nám neostávali sily. Aj vďaka nim sa nám podarilo dostať zo seba maximum. A na záver by som chcela taktiež poďakovať môjmu priateľovi za podporu.“ zhrnula Škamlová počas odovzdávania trofejí.

Pred mesiacom bola sympatická Slovenka mimo najlepšej štyristovky tenistiek na svete, avšak triumf v Toruni ju posunie po Wimbledone na jej nové kariérne maximum, čím by mala byť približne 275. priečka.

skamlova title Torun

Náš tím jej k tomuto úspechu gratuluje a želá všetko dobré na ďalších turnajoch. Bravo Chantal!