Skvelá grandslamová premiéra vo štvorhre pre Irinu Mariu Barovú

Svetová jednotka Simona Halepová skončila svojú púť na tohtoročnom Roland Garros ziskom prvého grandslamového titulu, avšak nebola jedinou rumunskou tenistkou, ktorá zažiarila v Paríži.

Irina Maria Barová tento rok na Roland Garros debutovala a bola to pre ňu úžasná skúsenosť. Vo dvojhre prehrala vo finálovom kole kvalifikácie proti Američanke Caroline Dolehidovej. Napriek tejto prehra sa jedná o jej najlepší výsledok z turnajov veľkej štvorky.

Irina Maria sa predstavila aj vo štvorhre, kde po boku krajanky Mihaely Buzarnescuovej zažila premiéru v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji a podarilo sa jej postúpiť až do štvrťfinále.

Čítať ďalej

Hončová vyhrala prvý singlový titul roka

Slovenka Michaela Hončová vyhrala v dramatickom finálovom zápase 15-tisícového turnaja v portugalskom Porte. Vo finále, v ktorom hrali obidve hráčky o premiérový titul v roku 2017, zvíťazila Hončová nad Francúzkou Sarou Cakarevičovou 5:7, 6:1, 7:5 za 2 hodiny a 11 minút. Miška do svojej zbierky zapísala týmto triumfom už piaty singlový titul na okruhu ITF.

Prvý set sa niesol v znamení intenzívnych výmen a vyrovnaného stavu. Na jeho konci prebrala iniciatívu Cakarevičová. V druhom sete, ktorý trval len niečo vyše 30 minút už dominovala Michaela Hončová, ktorá dovolila súperke uhrať iba jeden gem.

Čítať ďalej

Chantal Škamlová získala svoj najväčší singlový titul kariéry po víťazstve nad Kolodziejovou

Posledný júnový týždeň v roku 2017 bojovala Chantal Škamlová na ITF turnaji s dotáciou 25.000 USD+H v poľskej Toruni. Turnaj sa odohrával na antukových dvorcoch miestneho klubu KS Start-Wisla.

Chantal sa rozhodla na tomto turnaji iba pre účasť vo dvojhre. Bývalá členka juniorského fedcupového tímu Slovenska zaznamenala bezproblémové výhry v prvých troch zápasoch na turnaji (zdolala postupne Pantučkovú 6-1, 6-1, Kapšajovú 6-3, 7-5 a Chwalinskú 6-4, 6-1), keď stratila dovedna iba 15 gemov. V semifinálovom zápase ju čakal zápas proti Austrálčanke Priscile Honovej.

Austrálska tínedžerka síce ovládla prvý set pomerom 6-4, avšak Škamlovej sa podaril obrat, keď ďalšie dva sety získala pomerom 6-1, 6-3 a mohla sa tak tešiť z postupu do finále.